Jeśli chodzi o serwetki do koszyczka wielkanocnego, to muszę przyznać szczerze, że jestem bardzo wybredna. Za gęsty wzór, za mała, za duża, zbyt pospolita… mogę tak długo. Co roku powstaje nowa serwetka, ale z żadnej nigdy nie jestem w pełni zadowolona. Ale w tym roku już na dwa miesiące przed świętami JEST! Strzał w dziesiątkę, w końcu!

W tej chwili na fali twórczej euforii wydaje mi się, że jest duża szansa, że ta serwetka nie będzie tylko na te święta, ale może nawet na przyszłe… no dobrze sama w to nie wierzę. Jednak nieskromnie przyznam – zadowolona jestem barrrdzo.

Najpierw powstała wersja jednokolorowa i już ona bardzo mi się podobała, ze względu na swój oryginalny wzór.

Ale jeszcze w trakcie jej robienia myślałam o tym, że świetnie wyglądałaby w wersji dwukolorowej, więc jak tylko skończyłam, od razu zabrałam się za kolejną.

Jak już wspomniałam wzór jest oryginalny i choć nie najprostszy, to naprawdę warto się pobawić. Z danych technicznych: nici poliestrowe grubość 10 i szydełko 1,5 mm, średnica ok 32 cm przy zaledwie 8 okrążeniach.

Ze względu na skomplikowanie, schemat raczej nie powstanie, bo ciężko by było to narysować i opisać w sposób zrozumiały, ale tutorial się tworzy i już dzisiaj mogę Wam zdradzić, że jeśli zechcecie się zmierzyć z tą serwetką, to zapraszam na najbliższy tutorialowy czwartek.

Tymczasem jest czym cieszyć oczy i można szukać kolejnych inspiracji.

3 comments

 1. Aneta

  Odpowiedz

  Serwetka piękna 😍 szkoda że nie umiem rock że zdjęcia,dlatego czekam na tutorial 😊😊😊

  • zbiciaczek

   Odpowiedz

   Ze zdjęcia byłoby raczej ciężko w tym wzorze, ale z tutorialem każdy da radę 🙂

 2. Pingback: Szydełkowa serwetka idealna do koszyczka - tutorial - Nie tylko szydełko

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *