Szydełkowe gobeliny. Nie, na początku dygresja. Czy ktoś mógłby wydłużyć moją dobę? Może powinnam nie spać, bo nie dość, że tracę czas, w którym mogłabym tworzyć, to jeszcze próbując zasnąć myślę o kolejnych projektach, a jak wpadnę na coś genialnego to już po spaniu…

Dobrze koniec z dygresjami pora na te szydełkowe gobeliny. Kto powiedział, że żakardy i kolorowe wzory to tylko na drutach? Nic z tych rzeczy! Dzięki szydełkowym gobelinom można stworzyć każdy wzór. Miś? Serduszko? Geometryczne wzory? Pamiętajcie, że ogranicza nas tylko własna wyobraźnia!

szydełkowe gobeliny

Uczciwie trzeba jednak zaznaczyć, że szydełkowe gobeliny nie nadają się do każdej pracy. Szydełkując w ten sposób wychodzi nam dość sztywna i gruba dzianina, więc sprawdzi się głównie na torby, plecaki, pledy dywany czy podkładki. Musimy też się uzbroić w duży zapas materiału, bo nie ulega wątpliwości, że są to wzory bardzo włóczkożerne. Mimo to ja uważam, że naprawdę warto. Co więcej mam już świetny pomysł i jak tylko znajdę trochę czasu i zaopatrzę się w materiały, to z pewnością zobaczycie efekty.

To na koniec jeszcze jedna torba z pinterestowych tablic:

szydełkowe gobeliny

Wczoraj zrobiłam zakupy pasmanteryjne, a na gobelinowy pomysł wpadłam w nocy, więc pewnie będzie musiał zaczekać, aż wyrobię zakupione materiały i będę składać kolejne zamówienie, ale może dzięki temu mój projekt dojrzeje i jeszcze go udoskonalę.

Życzę Wam udanych walentynek i niekończących się inspiracji. Ja uciekam tworzyć.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *