Bardzo Wam się spodobał pokazany niedawno naszyjnik z suwaka. Dzisiaj mam dla Was dwie tym razem kolorowe bransoletki z zamka błyskawicznego. 

Czarno – niebieska ze srebrnymi ząbkami jest troszeczkę mniejsza, dla mnie, a czarno – pomarańczowa ze złotymi ząbkami ciut większa i nie znalazła jeszcze właściciela. Bransoletki naprawdę ciekawie prezentują się na ręce i jestem z nich bardzo zadowolona. Od spodu podklejone są filcem, aby suwak nie drapał.

Muszę szczerze przyznać, że praca z suwakiem nie należy do najłatwiejszych. Najpierw trzeba wszystko zaplanować, potem jakoś to poukładać, poupinać szpilkami, żeby sprawdzić czy to co wymyśliłyśmy nie tylko ma szansę wyglądać tak jak w naszej wyobraźni, ale czy w ogóle ma ręce, nogi i szansę bytu. Dopiero kiedy mamy absolutną pewność (albo przynajmniej trochę jej mamy), że to co robimy ma sens, zaczynam mozolne zszywanie. Jest o tyle ciężkie, że musimy to robić bardzo delikatnie, tak aby jak najmniej nitki było widać. Przy kolorowych suwakach dochodzi jeszcze problem idealnego dobrania koloru nici do koloru zamka błyskawicznego.

Tak czy siak bransoletki powstały  i cieszą moje oko. Mam nadzieję, że Wam również się podobają.

Choć najbardziej pochłania mnie szydełko, kolejne prace „nie tylko szydełkowe” również powstają i będę je sukcesywnie pokazywać.  Na razie jednak na tapecie święta i to na tym się głównie skupiam, ale czasem w ramach odskoczni, poświęcam „chwilkę” na zmianę tematu.  Wtedy głowa trochę odpocznie i wpadam na jeszcze lepsze pomysły.

1 Comment

  1. Pingback: Błyskawiczna bransoletka - Nie tylko szydełko

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *