Wiosna, wiosna czy to już? Chyba mamy przedwiośnie, ale słonko dziś pięknie świeci i ptaszki wiosennie już ćwierkają. Żeby jeszcze mocniej poczuć ten przedwiosenny klimat powstała kwiatuszkowa serwetka. Ale po kolei.

Dziś będzie o tym jak z banalnych wzorów zrobić niebanalną pracę. Teoretycznie mamy tu prosty, piękny, jednak oklepany już wzór ananasów. Sekret tkwi w szczegółach. A konkretnie w uroczych, trójwymiarowych kwiatuszkach zdobiących serwetkę nie tylko w środku, lecz także na obrzeżach.

Kwiatuszkowa serwetka bardzo szybko się robi, ma naprawdę prosty wzór. Tę wykonałam w kolorze białym, ale już w trakcie robienia oczami wyobraźni widziałam ją dwukolorową. Serwetka w kolorze białym, a kwiatuszki w kolorze, żółtym, pomarańczowym, zielonym, niebieskim, różowym… ..(niepotrzebne skreślić). Tak więc kusi, kusi, żeby od razu zacząć od nowa wypróbowując kolejne wersje kolorystyczne. Jeśli znajdą się chętni mogę również nagrać tutorial na wykonanie takiej serwetki. Dajcie znać.

Myślę, że dzięki wiosennemu wyglądowi serwetka będzie ładnie prezentować się także w koszyczku wielkanocnym. Trójwymiarowy wzór dodaje ananaskom naprawdę dużo dodatkowego uroku.

Jeśli chodzi o dane techniczne to zrobiłam ją z nici polimerowych grubości 10 i szydełkiem 1,5 mm, średnica wyszła mi ok 31cm, jak już wspominałam powstaje bardzo szybko ze względu na nieskomplikowany wzór. Tak prezentuje się w pełnej krasie:

Myślę, że moja kwiatuszkowa serwetka jest na tyle „przedwiosenna”, że wpasowuje się w ramy wyzwania w klubie twórczych mam, więc zgłaszam ją do konkursu, choć nie będę ukrywać, że temat tak mi się podoba, że na pewno odnośnie tego wyzwania coś jeszcze powstanie, tym bardziej, że do 8 kwietnia jest jeszcze trochę czasu, a pomysłów nie-tylko-szydełkowych nie brakuje. Wyzwanie ma taki piękny banerek:

A teraz tak w ramach luźnego tematu muszę Wam zapowiedzieć, że mój i tak wiecznie napięty grafik, napnie się jeszcze mocniej. Lada dzień wracam po krótkim urlopie macierzyńskim do pracy. Już teraz, więc miotam się jak w ukropie próbując pozałatwiać wszystkie sprawy, które muszę załatwić przed powrotem do pracy. Nie wiem jak to wszystko będzie wyglądać, kiedy już wrócę, ale bądźmy dobrej myśli. Ja obiecuję, że dołożę wszelkich starań, aby nie zabrakło zarówno, inspiracji, prezentowania moich prac zarówno tych szydełkowych jak i nie tylko szydełkowych, ale również  czwartkowych tutoriali.

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i uciekam, sklejać filmik na czwartek. Tym razem będzie… a nie powiem, jutro uchylę może rąbka tajemnicy, dziś powiem tylko, że w dalszym ciągu tematyka wielkanocna.

2 comments

    • zbiciaczek

      Odpowiedz

      schematu niestety nie mam, a rysowanie ich kiepsko mi idzie, spróbuję, a jak nie wyjdzie to może łatwiej będzie mi nagrać filmik z instrukcją

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *