Do Wielkanocy już nie wiele czasu, a ja na szydełku i w głowie mam całe mnóstwo pomysłów tych nie tylko wiosenno- świątecznych. Mimo to nie mogę oprzeć się przed tworzeniem kolejnych pisanek. Tym bardziej, że ” u chińczyka” kupiłam bardzo fajne plastikowe jajka po 80 gr. Są leciutkie i mają taką samą wielkość jak jaja kurze. Nie było wyjścia, musiało powstać kolejne (zresztą z całą pewnością nie ostatnie) szydełkowe jajko.

Całe szczęście robi się je bardzo szybko więc zrobiłam od razu dwa. Tym bardziej, że natychmiast po zrobieniu pierwszego stwierdziłam, że warto nagrać dla Was tutorial. Ja użyłam szydełka 1,5 mm i kordonka grubości 10. Mam sporo resztek, a takie szydełkowe jajko zużywa nie wiele kordonka, więc jest to świetny sposób na wykorzystanie takich ostatków.

Co do użytych materiałów to często w komentarzach pytacie czy można użyć innego kordonka i szydełka, więc teraz stworzyłam szydełkowe jajko, które powinno pasować na kurze jaja nawet jeśli odrobinę zmienicie grubość użytych materiałów. Robimy dwie połówki jajka, a następnie szydełkowy łańcuszek z ok. 170-200 oczek. Koszulki łączymy ze sobą udzierganym sznureczkiem w taki sposób w jaki wplata się sznurówkę do butów. Dzięki temu rozwiązaniu jeśli nasze szydełkowe jajko ma nawet trochę mniejsze połówki, to wiązanie będzie po prostu ciut szersze i musimy zrobić dłuższy łańcuszek. Jest to dobre rozwiązanie także przy zakładaniu na kurze jajka, bo wiadomo, że nie ma dwóch identycznej wielkości, a tym sposobem dopasujemy sobie ją sami. Ostatnia (może nie ostatnia, ale kolejna) zaleta jaką ma moje szydełkowe jajko to fakt, że jest zawiązywane na górze, czyli wielokrotnego użytku.

Może już wystarczy tego gadania ( okej pisania ), łapcie za szydełka i dziergajcie, to szydełkowe jajko robi się naprawdę szybko, łatwo i przyjemnie. Zachęcam Was mocno, do wypróbowania i zapraszam na tutorial. A ja wracam do Was po weekendzie.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *