Zapowiadałam Wam kiedyś, że mi też marzy się dywan ze sznurka. Większość, które oglądałam, są okrągłe, a nawet jeśli ktoś robił prostokątne to nie takie jak chciałam. I znów okazało się, że nie mam co liczyć na gotowca i trzeba kombinować samemu. Zamówiłam duże szydełko oraz sznurek w dwóch kolorach pasujących do salonu i w „między czasie” dziergał się dywan.

Rozmiar wyszedł mi nawet większy niż się spodziewałam ( od razu założenie było, że ma leżeć pod fotelem bujanym), choć gdybym miała troszkę więcej zielonego, mój dywan ze sznurka dostałby jeszcze jedno okrążenie. Ale i tak jest bardzo ładny, z efektu jestem zadowolona i wyszedł tak jak sobie wymarzyłam.

Jeśli chodzi o wzór to jest naprawdę bardzo prosty, nic nie kombinowałam – słupki, oczka ścisłe i oczka łańcuszka, ale proste rozwiązania często okazują się najlepsze. Dopiero robiąc wykończenia odrobinkę zaszalałam robiąc słupki reliefowe, aby uzyskać ciekawy efekt szarego łańcuszka na zielonym tle.

Z danych technicznych szydełko 10 mm, 400 m szarego i 200 m zielonego sznurka bawełnianego 5 mm. Wymiar 140 x 80 cm. Jeśli mój dywan ze sznurka przypadł Wam do gustu przygotowałam tutorial, więc zapraszam do wspólnego szydełkowania.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *