Ostatnio miałam trochę zawirowań, pracowity okres przed i po świąteczny, a do tego jeszcze błąd, który wkradł się w ostatnim filmiku i sprawił, że w weekend musiałam jeszcze raz sklejać tutorial z sukienką dla barbie. Mam cichą, choć wątpliwą nadzieję, że teraz to się uspokoi (haha). Nadzieja wątpliwa, bo wiosna i piękna pogoda dodają pracy na świeżym powietrzu, więc na szydełkowanie nie ma czasu.

Postaram się jednak troszkę nadrobić zaległości i pokażę Wam dzisiaj nie duży szydełkowy komplecik.

Szydełkowy komplecik powstał z pomarańczowego kordonka grubości 10 i zrobiony jest szydełkiem 1,5 mm. Składa się z okrągłej serwetki i nie dużego owalnego bieżnika.

Jeśli chodzi o serwetkę, to poszło łatwo, miło i przyjemnie. Ma średnicę 34 cm i dość rzadki wzór z dodatkiem ananasków. Z założenia miała być na mój kwadratowy stolik kawowy i muszę przyznać, że całkiem ładnie się na nim prezentuje.

Schody zaczęły się przy bieżniku. Ile razy go prułam? Nie wiem ale na pewno dużo. A to wszystko dlatego, że chciałam wydłużyć oryginalny wzór. Wydawało mi się, że będzie prosto dodać po prostu w środku kilka motywów więcej. Nie koniecznie. Dopiero po kilku próbach, pruciach i kombinowaniu dotarło do mnie, że wzór jest tak wymyślony, że nie można tak po prostu dodać kilka motywów więcej. Poddałam się. Ponieważ serwetka była już gotowa, a i bieżnik już zjadł mi sporo nerwów, ostatecznie zrobiłam go po prostu trzymając się dokładnie schematu. Powstał bieżnik o wymiarach 32 x 45 cm i trochę poleżał na moim stole, choć nie za długo, gdyż jest na niego po prostu zbyt mały.

Do tej pory pokazywałam duże zestawy, to jest zdecydowanie mniejszy szydełkowy komplecik, ale muszę przyznać , ze bardzo lubię je robić. Nie wyobrażam sobie, żeby na stoliku kawowym miała leżeć serwetka z innej beczki niż bieżnik na stole, a na komodzie jeszcze coś innego. Lubię kiedy w tym samym pomieszczeniu, powierzchnie płaskie zdobią zgrane ze sobą elementy, takie jak ten szydełkowy komplecik.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *