W prawdzie za oknem iście letnia pogoda, a w kalendarzu dopiero wrzesień, ale wszystkie szydełkomaniaczki wiedzą, że powoli czas już zabrać się za ozdoby świąteczne. Dzisiaj zaproponuję Wam moją pierwszą bożonarodzeniową propozycję, będzie to anioł na szydełku. W następnych tygodniach będą kolejne, tak żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Aniołek, który dzisiaj Wam proponuję ma bardzo wiele odmian i występuję w najróżniejszych rozmiarach, powstał na bazie krążącego po Internecie schematu, który przerobiłam na własne potrzeby. Ta wersja jest dwu kolorowa, ale z powodzeniem możecie użyć tylko jednego koloru.

anioł na szydełku

Mój wykonany jest tradycyjnie szydełkiem 1,5 mm i kordonkiem grubości 10 i ma ok 12 cm wysokości. Oczywiście możecie użyć dowolnych materiałów, ale wtedy rozmiar się zmieni.

Wg mnie aniołek tej wielkości idealnie pasuje na choinkę, ale świetnie sprawdzi się też do świątecznych stroików lub dekoracji wigilijnego stołu.

Przy okazji wspomnę jeszcze, ze mój pierwszy nakręcony tutorial to piękna śnieżynka, do której oprócz filmu narysowowałam schemat i znajdziecie ją tutaj

Zapraszam do wspólnego szydełkowania.

 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *