Coś mi się wymarzyło. Pomysł jest szalony, ale nie ma tak szalonych pomysłów, żeby nie dało się ich zrealizować! Ogłaszam więc WIELKIE KOCYKOWE WYZWANIE.

Przygotowałam pierwszy kocykowy kwadrat, teraz zbieram chętnych do dwóch rodzajów kocyków:

I.

  1. Przygotowuję listę chętnych osób, wysyłam mój kwadrat do pierwszej osoby z listy, która dorabia do niego swoją część. I wysyła go następnej osoby itd. Na koniec kocyk wraca do mnie i ja zrobię wykończenia.
  2. Szydełkujecie dowolnymi kolorami, dowolnymi wzorami i dowolną powierzchnię (np 10x10cm, 5×20, 20×20 nie przesadzajcie zbyt mocno, żeby nie wyszło nam zbyt wielkie, założenie jest na kocyk:)). Możecie doszydełkować jakiś kwadrat osobno i go doszyć, albo szydełkować bezpośrednio do tego co dostaniecie dołączyć jakiś prostokąt kwadrat etc. Chciałabym, żeby wyszedł nam z tego bardzo fajny patchwork.
  3. Zgłaszając się do projektu zgadzacie się na podanie Waszych danych kontaktowych (imię nazwisko adres) mi, a ja wyślę go tylko osobie, która jest na liście przed Wami, a która mam Wam wysłać projekt.
  4. Od momentu otzrymania przesyłki każda z Was ma 4 dni robocze na zrobienie swojej części i wysłanie go dalej (jeśli dostaniecie przesyłkę w poniedziałek powinnyście wysłać ją następnej osobie najpóźniej we czwartek). Zgłaszacie mi mailowo lub poprzez FB fakt otrzymania przesyłki oraz potwierdzacie wysłanie jej kolejnej osobie, aby była kontrola nad tym czy kocyk gdzieś nie utknął.
  5. Pierwszy kwadrat zrobiłam z włóczki akrylowej, bo jestem przekonana, że każdy ma jakieś resztki tego najpopularniejszego i najtańszego materiału do szydełkowania, co do kolorów i wzorów Was nieograniczam, ale dobrze żebyśmy używały wszstkie włóczek akrylowych, tak żeby nie było problemu z blokowaniem i używaniem kocyka.
  6. Nie publikujemy nigdzie zdjęć niegotowego kocyka, tak żeby efekt końcowy był zaskoczeniem, również dla Was szydełkujących jakąś wcześniejszą część kocyka.
  7. Jeśli chętnych będzie dużo powstanie kilka list i kilka kocyków.
  8. Chciałabym żeby gotowy kocyk trafił na aukcje dziewiarki dla WOŚP, co oczywiście będzie zależało od efektu końcowego jaki uzyskamy.

II

Druga opcja jest taka, żeby każda z Was wykonała szydełkowy kwadrat ( dowolnym wzorem i kolorem ) wielkości 15×15 cm i wysłała go do mnie, ja zszyję je w jedną całość i wykończę. Docelowe przeznaczenie – również charytatywne.

 

Proszę o rozważnye zgłaszanie się do projektów. Możecie to zrobić na maila zbiciaczekk@gmail.com lub poprzez FB. Na zgłoszenia czekam do końca października. W zgloszeniu proszę wyraźnie zaznaczyć czy zgłaszacie się do opcji I czy IIJeśli już wczśnie utworzy się lista chętnych, rozpoczniemy szydełkowanie wcześniej. W zgloszeniu proszę wyraźnie zaznaczyć czy zgłaszacie się do opcji I czy II. Zgłaszając się potwierdzacie, że zapoznałyście się z regulaminem WIELKIEGO KOCYKOWEGO WYZWANIA.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *